1/700 SS Zero and U-Boat (Classic Airships via Shapewas.com)

Úvod

Osobně si myslím že 3D tisk poměrně změní přístup k modelářské tématice. Jsme teprve na počátku technických a tím teoretických možnosti které nám přinesou. Možnost vypracovat detail, možnost provést konstrukce které ulehčí sestavování tím, že vytisknou kompletní celky povedou k velkému zjednodušení stavby při zachování velké míry detailnosti.
Sám jsem si našel na toto téma praktické cvičení. To je 3D tištěný model britské vzducholodi  SSZero a  německé ponorky  UBIII z první světové války.

Nejprve seznámení

Webové stránky a obchod  www.shapeways.com  propaguje výrobky různých společností a jednotlivců zabývající návrhem různých předmětů pro 3D tisk. Pro nás modeláře je to jak celé modely, tak i různé doplňky, které je možné uplatnit na stavbách klasických plastových stavebnic.  Stránky obsahují i e-shop kde se zvolí cena a doprava (e-shop sídlí v Holandsku tedy v EU a nemusíme řešit clo a vyclívku. E shop současně informuje i o stavu sortimentu tedy pokud není vytisknut jste informováni o průběhu přípravy vaší objednávky.

O modelu

Jako první (pilotní test) jsem  zvolil dvojmodel představující „blimp“ tedy Britskou neztuženou vzducholoď  SSZ (Sea Scout Zero)  vice zde   a  druhý je model německé  ponorky UB III   zde
Vše tedy směřuje k První světové válce

 

Model  

Více napoví fotky 

 Domů via UPS přide  krabička a v krabičce samé  bubliny a "čumkarta" že Vám děkují.... (tu jsem nefotil :-))

 

A v těch bublinkách a igelitu  pytlíček a  v něm 3 slovy "TŘI" díly..

Foceno na rastru 1x1cm:

  •   takže  dva díly tvoří SSZero - komletně celý blimp a jako extra díl je špička po sestavení necelýc 7 cm
  • kompletně celá Waterline ponorka  UBIII má 8 cm

Ponorka  vitištěna včetně věže a palubního kanónu  

Stavba 

bude následovat.... předpoklad stavby dio  s tématikou Blimp eskortující  UB III po kapitulaci  listopad 1918..